Jedinečný zážitek pro vaše děti? Vezměte je na bio farmu

Jedinečný zážitek pro vaše děti? Vezměte je na bio farmu

Snažíte se svým dětem vštípit základy zdravého životního stylu? Dbáte na to, aby jedly kvalitní potraviny a věnovaly se sportu? Nejlepší cestou k pochopení prospěšnosti takového počínání je názorná ukázka. Jaro a léto navíc přímo vybízí k výletu do přírody, vezměte to ale tentokrát z opačného konce a vyrazte s dětmi na bio farmu. Z přímého kontaktu se zvířaty budou nadšené a na vlastní oči uvidí, co všechno obnáší ekologická produkce.

Vysvětlit svým potomkům, že je lepší ke svačině sáhnout raději po jablku než oplatce, je někdy obtížné. Stejně jako přesvědčit je o tom, že venku na čerstvém vzduchu může být větší zábava než u počítače. Přesto se ale dětem snažíme předat základy zdravého stravování a životního stylu obecně. Zkuste na to jít trochu od lesa a vyrazte se svými ratolestmi na některou z mnoha českých bio farem.

Pokud něco děti chtějí, tak je to především přímý kontakt se zvířaty, který jim je ale v klasické zoo zakázán, ačkoli například u šelem velmi oprávněně. Pohladit a nakrmit některé z domácích zvířat tak může být pro děti neobyčejný zážitek. Nemluvě o tom, když uvidí, jak by měly vypadat ideální podmínky chovu, a proč je tolik důležitý volný výběh a pastva. Skvělý zážitkem ale může být také obyčejná procházka kolem ekologicky ošetřeného pole, kde není nouze o pozorování včel, brouků i nejrůznějších ptáků. Na živé pole, kde se nepoužívá žádná chemie, se nemusíte bát pustit jak své děti, tak ani psího mazlíčka.

Po takovém zážitku už nebude tak obtížné vašim ratolestem vysvětlit, že přírodu máme jen jednu, a je klíčové, jak se o ni staráme a využíváme ji. Způsob, jak sami mohou v budoucnu přispět, je nákup biopotravin, a tím i podpora ekologického zemědělství šetrného k životnímu prostředí.