Vsaďte na agroturistiku a užijte si víkend v krásném prostředí ekofarmy!

Vsaďte na agroturistiku a užijte si víkend v krásném prostředí ekofarmy!

Lámete si hlavu nad tím, kam vyrazit s dětmi během parných víkendů? Namísto městských výletů vsaďte tentokrát na pobyt v přírodě. Právě v tomto období je na něj ten nejlepší čas! Vyrazte na ekofarmu, načerpejte potřebnou energii a poznejte agroturistiku v celé své kráse.

To nejlepší pro rodiny s dětmi

Věřte, že během pobytu na ekofarmách zažijete plno dobrodružství! Nahlédnete totiž pod pokličku péče o hospodářství a dozvíte se spoustu zajímavého o tom, jak se pěstují plodiny i jak vypadá každodenní starost o krávy, kozy, ovce nebo slepice. Do hospodaření se navíc můžete přímo zapojit a vyzkoušet si krmení, sbírání vajíček, oblíbenou jízdu na koních a mnoho dalšího. O zábavu pro malé i velké na ekofarmách zkrátka není nouze – uvidíte, že si je zamilujete.

Láska ke zvířatům i přírodě

Stále častěji vyhledávaná agroturistika vám umožní užít si čerstvý vzduch a vytouženou pohodu v malebném prostředí českého venkova. Život na farmě vám tak bude rázem o něco bližší, rozšíříte si obzory, záro veň si spolu se svými ratolestmi vytvoříte daleko těsnější vztah nejen k přírodě, která je neodmyslitelnou součástí našich životů, ale i ke zvířatům, o něž ekofarmáři pečují s láskou a ohleduplností.

NÁŠ TIP: Ekofarma Jáňův dvůr

Ekofarma Jáňův dvůr nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlek pro děti. Ve dvoře najdete pohostinství, kde si můžete dopřát bohatý oběd nebo večeři a kde se vaří výhradně z lokálních surovin. Oblíbené je také večerní grilování, návštěva vinného sklípku nebo projížďky na koních, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i zkušené jezdce. Kromě koní zde najdete také ovce nebo kozy, díky nímž si můžete na místě dopřát mléčné pochoutky v bio kvalitě. Více informací o farmě, hospůdce i penzionu najdete na januvdvur.cz.

Poznejte benefity ekologického zemědělství

Ekologické hospodářství je založeno zejména na zachování úrodnosti naši půdy. Hnojení je prováděno pomocí hnoje hospodářských zvířat, kompostem či zeleným hnojením, díky čemuž zůstává půda uchráněna od nežádoucích chemikálií. Ekologická pole v krajině prozradí různorodost a zároveň vyváženost pěstovaných plodin, které se vzájemně dobře doplňují a pravidelně střídají. Do vody se nevyplavují pesticidy, půda je živá, plná humusu a přirozených mikroorganismů. 

S péčí je přistupováno také ke zvířatům. Ta jsou považována především za živé tvory s vlastními potřebami a individualitou, a proto je jejich chov podřízen přísným animal welfare zásadám. Každodenní přístup na pastvinu nebo do výběhu s dostatkem životního prostoru je samozřejmostí. Ustájená je uvidíte pouze v případě nepříznivých klimatických podmínek, v případě nějaké zdravotní komplikace nebo těsně před porážkou, která musí proběhnout nanejvýš šetrně. Zároveň jsou krmena zejména lokálním krmivem v kvalitě bio a je jim umožněna dostatečná socializace. 

Pokud byste se o ekologickém způsobu hospodaření chtěli dozvědět více, navštivte stránky myjsmebio.cz. Evropská komise zároveň vůbec poprvé vyhlásila ceny EU za ekologické zemědělství. Máte-li ve svém okolí eko farmáře nebo eko farmářku, dejte jim vědět! Přihlášky lze zasílat online do 8. června. Více informací o události se dozvíte zde

Skvělý zážitek i nákup v jednom

Nejenže si užijete plno zábavy, na ekofarmách si můžete také nakoupit ty nejčerstvější lokální biopotraviny všeho druhu. Tím, že zvolíte lokálního dodavatele, máte jistotu, že biopotraviny neputovaly přes půl světa, jelikož distribuční cesty a dojezdové vzdálenosti jsou v ČR velmi krátké. Nákup lokální bio produkce je navíc skvělým způsobem, jak farmářům za jejich poctivou práci poděkovat.

Rádi byste nakoupili na některé z ekofarem, ale nevíte, která se nachází nejblíže vašemu bydlišti? Na stránkách kamprobio.cz a lovime.bio si vyhledáte tu nejbližší pomocí interaktivních mapiček a zároveň si můžete prohlédnout jejich aktuální nabídku.